Kniha o xDSL - 2. díl

Autor: J. Vodrážka <vodrazka(at)feld.cvut.cz>, Pracoviště: České vysoké učení technické v Praze, FEL, Téma: xDSL, Vydáno dne: 20. 02. 2008

Právě vyšel v nakladatelství Sdělovací technika druhý díl knihy o digitálních účastnických přípojkách. K dostání např. v prodejnách technické literatury BEN. Informace o prvním dílu viz zde.

Autoři: Jiří Vodrážka, Boris Šimák. Publikace je určena všem zájemcům o telekomunikační techniku, odborníkům z oboru IT a je vhodná jako podpůrný text pro studenty středních i vysokých škol se zaměřením na sdělovací techniku. Navazuje na první díl, který uvedl přehled přístupových sítí, metod přenosu a základní vlastnosti přípojek HDSL, SHDSL, ADSL a VDSL. Druhý díl podrobně rozebírá vlastnosti metalických vedení, modely přeslechů a teoretickou informační propustnost přípojek. Přidává informace o přípojkách druhé generace ADSL2/2+ a VDSL2. Vedle toho přináší řadu praktických informací pro zajištění spektrální kompatibility xDSL systémů a shrnuje metodiku měření a testování na xDSL přípojkách.